Polski English

x
Kliknij w zdjecie aby obejrzeć galerie
Drobnożwirowa plaża to idealne miejsce błogiego odpoczynku w objęciach południowego słońca zapewniającego piękną opaleniznę, oraz kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Na terenie plaży znajduje się również zacienione miejsce ze stolikiem, które umożliwia wizytę nad morskim wybrzeżem nawet tym, którzy nieco przedawkowali ilość promieni słonecznych. Z brzegu rozciąga się widok na urocze miasteczko portowe Sumartin.Gospodarz ma w zwyczaju organizować dla swoich gości powitalny wieczór dalmacki, z degustacją miejscowych potraw i przy akompaniamencie regionalnej muzyki. Właściciel może również pełnić rolę przewodnika, zapoznając turystów z tajemnicami dalmackiej kultury. Oferuje też swoją pomoc przy organizacji wycieczek krajoznawczych w niezwykłe miejsca, które powinien zobaczyć każdy turysta, takich jak Zlatni Rat, Vidova Gora, Pustinja Blaca, czy Pałac Dioklecjana w Splicie. Posługuje się językiem angielskim, niemieckim oraz polskim.


Właściciel ponadto, oprócz apartamentów posiada wyjątkowe rancho, oddalone o około 1,5 km. Dla spragnionych wyciszenia i spokoju, wizyta tam będzie istnym ukoronowaniem całej chorwackiej wyprawy. Stojąc przed drewnianą bramą i spoglądając gdzieś ponad linią horyzontu, podziwiać można nieziemski błękit nieba. Patrząc z tej perspektywy na majestat gór, potęgę morza i bezbronność człowieka, niejeden zapalony podróżnik uronił już łzę.
x
Kliknij w zdjecie aby obejrzeć galerie
Po przekroczeniu bram rancho czekają na nas kolejne przygody. Można tu spróbować swoich sił w tradycyjnej grze krajów śródziemnomorskich i adriatyckich, noszącej francuską nazwę pétanque, czyli gra w bule. W zabudowaniach znajduje się grill i miejsce gdzie można odpocząć po grze, czy zorganizować wakacyjny piknik. Na rancho szczególnie zaobserwować można różnorodność przyrody (małe gaje oliwne, drzewka migdałowe, lawenda i wiele innych ziół) i przyjrzeć się jej z bliska odrywając się od oddalonej o kilka kilometrów cywilizacji.

Dla ciekawych piękna wyspy widzianego z różnych perspektyw organizowana jest wycieczka małą łódką wzdłuż wybrzeża. Dostarcza to na pewno niezapomnianych wrażeń i wiele radości.

W pobliskich miasteczkach organizowane są również okolicznościowe festyny, wieczory taneczne czy przedstawienia. Istnieje możliwość uczestnictwa w nich i zapoznania się z życiem miejscowych ludzi.