Polski English
x x x
Kliknij w zdjecie aby obejrzeć galerie
Wyspa Brač położona jest w środkowej części Dalmacji, regionu znanego z bogactwa śródziemnomorskiej architektury i zadziwiającej roślinności żyjącej w tak nieprzystępnych warunkach. Od lat urzeka pięknem nieskalanych ludzką ręką krajobrazów. Każdy udręczony podróżnik, spragniony naturalnej harmonii z jaką sąsiadują ze sobą od lat niepojęte skarby dalmackiej przyrody, odnajdzie tutaj swoją przystań. Brač słynna jest z drobnożwirowej plaży o urzekającej nazwie Zlatni Rat, czyli Złoty Przylądek, której istnienie do dzisiaj jest nierozwiązaną przez nikogo zagadką. Biały marmur i wszelkie odmiany dalmackiego kamienia tworzącego niepowtarzalną architekturę małych miasteczek, wykorzystywany jest do budowy najsłynniejszych budowli, m.in. Pałacu Dioklecjana w Splicie oraz Białego Domu w Waszyngtonie. W pamięci podróżnika pozostanie na długo spektakularny wschód słońca podziwiany ze szczytu Vidova Gora, z którego rozciąga się panorama zadziwiającego Złotego Przylądka i okolicznych wysp wyłaniających się z morskiej toni niczym pustynna fatamorgana.


x
Kliknij w zdjecie aby obejrzeć galerie
Szmer wiatru, zapach lawendy i śpiew szczęśliwych mieszkańców przenikają się tworząc niezachwiany od lat obraz chorwackiej wyspy. Najstarsze osady niosą ze sobą historie mające ponad dwa tysiące lat. Zamykając oczy można wyobrazić sobie starożytne cywilizacje, ludzi takich jak my, przemierzających zawiłe nadmorskie uliczki. Ich radości i smutki, zapach kwiatów, dźwięki ulicy. Tego nie da się opowiedzieć choćby w najpiękniej dobranych słowach. Odwiedź zaczarowaną wyspę Brač
i przeżyj swoją własną, niezapomnianą przygodę. W miejscu, które od lat symbolizuje harmonię, szczęście i jakże potrzebny w dzisiejszych czasach, niczym niezmącony spokój. Idealnym miejscem błogiego wypoczynku jest miejscowość Selca z uroczą, nadmorską osadą turystyczną Puntinak. Znajdziemy tam czarujące plaże, restaurację oraz apartamenty czekające na podróżników. To idealne miejsce na wieczorne spacery przy świetle cichego towarzysza księżyca. Trzykondygnacyjne apartamenty Karmen zlokalizowane są 40 m od najbliższej żwirowej plaży z cudownym widokiem na miasteczko portowe Sumartin oddalone o około 2 kilometry. Poranna kawa nigdzie nie smakuje tak jak tutaj, a widok monumentalnych Gór Dynarskich, malujących się za linią horyzontu podziwianego z tarasu, co świt zapiera dech w piersiach.